Hambaravi on hambadefektide parandamine erinevate täidismaterjalidega (komposiitmaterjalid, klaasionomeerid, kuld- või portselanpanused) ja infitseerunud juurekanalite puhastamine, põletikukolde ravimine lõualuus ning seejärel juurekanalite sulgemine võimalikult tihedalt, et vältida põletiku kordumist.

 

Kuidas tehakse?

Komposiitmaterjalid sobivad hästi hammastel väiksemate defektide parandamiseks. Kaasaegsed materjalid on koesõbralikud ja võimaldavad valida sobivat värvitooni. Klaasionomeerseid materjale kasutatakse hambakudede pikaajaliste ajutiste täidistena ning ka piimahammaste ravis.
Hammaste ulatuslike kahjustuste parandamiseks tagumistel hammastel ei ole aga komposiitmaterjalid sobilikud, kuna kuluvad suhteliselt kiiresti. Selliste defektide parandamiseks on sobivamad lahendused hambalaboris valmistatavad täidised näiteks kuld- ja portselanpanused või hambakroonid.

 

Mis on juureravi?

Juurekanaleid puhastatakse spetsiaalsete kanalinõeltega, mis on aeganõudev ja keeruline protseduur, kuna hambas on mitu kanalit ja juurdepääs tagumiste hammaste juurde on väga keeruline ning sageli võivad kanalid olla kõverad. Juureravi vältel on oluline takistada mikroobide edasine juurdepääs kanalitesse.
Kroonilise põletiku ravi on pikaajaline protsess, sest luu taastumine juuretipu piirkonnas on väga aeganõudev. Hammas, mille juurekanaleid ravitakse, võib muutuda hellaks ja hakata isegi valutama, kuna seal asetseb põletiku kolle. Kuid need sümptomid mööduvad ravi käigus ning juureravi õnnestumist hinnatakse alles aasta pärast ravi möödumise lõppu.
Hambaarst püüab teha kõik, et põletik saaks ravitud, hammas säiliks ja haigus ei korduks. Ravi õnnestumisel on väga olulised ka patsiendi koostöö, hügieen ja organismi üldine seisukord.

 

Oluline teada

pärast täidise paigaldamist:
Võib hammas olla pisut tundlik ja ebameeldiv aisting võib püsida paarist päevast paari nädalani. Enamasti kaob tundlikkus siiski mõne päeva jooksul ja muretsemiseks ei ole põhjust. Kui aga hamba hellus püsib pikemat aega ja tekivad spontaansed valuhood, tuleks esimesel võimalusel võtta ühendust raviarstiga, sest hammas võib olla põletikuline või on probleem hambatäidise kontaktis.
Kui tunnete, et hambatäidis on kare või hambaniit takerdub hambavahesse, siis kindlasti pöörduge arsti poole, et täidist täiendavalt viimistleda. Pidage meeles, et viimistlemata piirkonnad koguvad kergesti hambakattu ning võivad tulevikus põhjustada kaariest ehk hambatäidise kõrvale võib tekkida uus hambaauk.

 

Pärast juureravi

Peale ravi võib hammas olla pisut tundlik hammustades ja hammast puudutades, mis on tingitud juurekanalisse paigaldatud ravimist. Pidage meeles, et peale juureravi ei tohi süüa ühe-kahe tunni jooksul ja järgige täpselt arsti koostatud raviplaani. Pidage meeles, et suretatud või juuretäidega hammast, tuleb kontrollida hoolimata valu või tundlikkuse puudumisest ühe aasta möödumisel ravist ja edaspidi on soovitav paari aastase vahega kontrollida, sest ainult sellise koostöö tulemusena on ravi edukas paljudeks aastateks.

Särav naeratus, mis on tervise ja edukuse sümbol.

Meie põhimõte on personaalne lähenemine ja vastastikune usaldus, sest ainult arsti ja patsiendi koostöö tagab parima võimaliku tulemuse. Seetõttu koostame Teile individuaalse raviplaani ja kõik spetsialistid lähtuvad eeskätt Teie soovidest ja vajadustest. Alates asutamisest 1994. aastal oleme meeskonda valinud oma ala spetsialistid, kes annavad ravitulemuse nimel endast parima. Oleme järjepidevalt orienteeritud innovatsioonile ning pakume Teile parimaid uuenduslikke ravimeetodeid Eestis.