On mitmeid põhjuseid, mille tõttu tuleb hammas eemaldada. Hamba eemaldamise protseduur toimub tavaliselt lokaalse anesteesiaga ja ei ole valulik. Vältimaks hilisemaid probleeme, peaks patsient enne hamba eemaldamist informeerima arsti oma haigustest, tarvitatavatest ravimitest. Lisaks hamba eemaldamisele tegeleme ka teiste näo- ja lõualuu kirurgiliste protseduuridega.
Kui hambad on täielikult lõikunud, saab nad ükshaaval eemaldada vastavate instrumentide abil. Pärast hamba eemaldamist võidakse ige paari piste abil kokku õmmelda, et kudesid koos hoida ja kiirendada paranemist. Niidid kas lagunevad aja jooksul või eemaldab need hiljem kirurg.

Mis on anesteesia?

Tänapäeva anesteesia võimaldab läbi viia väga keerukaid operatsioone, ilma et patsient tunneks vähimatki valu või ebamugavust.

Oluline teada

Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale 15-20 minutiks steriilne marlitampoon, et veritsus lakkaks. Selle ajaga tekib verehüüve, mis kaitseb infektsiooni eest. Tavaliselt on hamba eemaldamise järel suuloputus üleliigne, sest see segab verehüübe tekkimist ning igemeservad nihkuvad. Arsti nõuete järgimine tagab haava tüsistusteta paranemise 8-10 päeva jooksul.

Väike turse on normaalsel paranemisel tavaline nähe. Turse võib esimese 2-3 ööpäeva jooksul suureneda ja seejärel hakkab alanema. Samuti võib operatsioonijärgsetel päevadel esineda valu, mille vastu kirurg kindlasti sobiva ravimi välja kirjutab. Pidage meeles, et antibiootikume ei tohi tarvitada ilma arsti ettekirjutuseta, kuna erinevatel antibiootikumidel on erinevad toimespektrid ja raviarst oskab valida sobiva ravimi. Pärast hamba eemaldamist tuleks vältida soojade niiskete kompresside asetamist põsele, kuna see kutsub esile pehmete kudede turse.

Peale hamba eemaldamist ei ole soovitav süüa ega juua 2 tunni vältel, kuumade jookide joomisest tuleks hoiduda kogu päeva. Hambaid tuleb harjata tavalisel viisil, kuna hea suuhügieen tagab haava tüsistusteta paranemise

 

Toitumine ja suuhooldus peale hamba eemaldamist …

Paranemise ajal ei pruugi suu nii laialt avaneda kui tavaliselt, kuna liigutamine võib olla veidi valulik ja lõualiiges kange. Mõne aja möödudes tasub hakata harjutama suu avamist ja sulgemist, et taastada normaalne liikuvus. Söömise ajal peaks jälgima, et ei vigastataks haavade kohal olevat verehüüvet, kuna see aitab paranemisele kaasa.

Esimesel kahel päeval pärast operatsiooni saab süüa-juua kerget toitu, vältima tuleks tahke ja kleepuva toidu söömist. Pidage meeles, et suitsetamine segab vere hüübimist ja aeglustab paranemist. Vältige ravitud piirkonna häirimist. Ärge katsuge seda oma keelega, hõõruge seda või mäluge selle piirkonnaga. Vähene veritsus on loomulik, kuid kui tekkib tugev veritsus, siis helistage meie ravikabinetti.

Operatsiooni päeval hoidke turse vähendamiseks mitme tunni jooksul lõual jääkotti, soovitavalt asetage jääkott haigele kohale 20 minutiks ja korrake seda 20 minuti möödudes. Kui turse püsib või muutub kõvaks, hellaks ja katsumisel kuumaks, helistage meie ravikabinetti.
Vältige söömist ja joomist, kuni tuimestus on kadunud. Seejärel on soovitav süüa ainult külmi, pehmeid, toitvaid toite. Sobivad mahlad, piim, juurviljapüreed, külmad püreesupid, jäätis, jogurt ja õunamehu. Ärge kasutage vedelike joomiseks kõrt, kuna imemine võib mõjutada ravitud piirkonda!

Särav naeratus, mis on tervise ja edukuse sümbol.

Meie põhimõte on personaalne lähenemine ja vastastikune usaldus, sest ainult arsti ja patsiendi koostöö tagab parima võimaliku tulemuse. Seetõttu koostame Teile individuaalse raviplaani ja kõik spetsialistid lähtuvad eeskätt Teie soovidest ja vajadustest. Alates asutamisest 1994. aastal oleme meeskonda valinud oma ala spetsialistid, kes annavad ravitulemuse nimel endast parima. Oleme järjepidevalt orienteeritud innovatsioonile ning pakume Teile parimaid uuenduslikke ravimeetodeid Eestis.